رینگ‌های فیبرکربنی پورشه با بهایی نجومی!

رینگ‌های فیبرکربنی پورشه با بهایی نجومی!

این رینگ‌ها که تماماً از پلیمر فیبر کربن تقویت شده ساخته شده‌اند به‌طور فوق‌العاده‌ای برای جذب نیروهای جانبی و طولی بهینه شده‌اند

به تازگی پورشه رینگ‌های خلاقانه‌ای را معرفی کرده از جنس فیبر کربن بافته شده هستند. این رینگ‌ها منحصراً برای سری انحصاری 911 توربو S تدارک دیده شده‌اند و بنا به گفته خودروساز آلمانی 20 درصد سبک‌تر و 20 درصد قوی‌تر از رینگ‌های آلیاژی معمولی هستند.


این رینگ‌ها که تماماً از پلیمر فیبر کربن تقویت شده ساخته شده‌اند به‌طور فوق‌العاده‌ای برای جذب نیروهای جانبی و طولی بهینه شده‌اند. همچنین جرم چرخشی کمتر به این معنی است که عملکرد شتاب گیری و ترمز خودرو بهبود یافته و این امر باعث افزایش لذت رانندگی می‌شود.


فرایند ساخت این رینگ‌ها پیچیده بوده و دربردارنده برش و سر هم کردن بیش از 200 قطعه جداگانه است. پورشه از بزرگ‌ترین دستگاه بافت فیبر کربن با قطر حدود 9 متر فیبر کربن استفاده می‌کند. زمانی که رینگ مونتاژ شد به رزین آغشته شده و در فشار و دمای بالا آماده می‌شود. یک فرایند خنک‌کنندگی طولانی کامل کننده فرایند مونتاژ رینگ بوده و در نهایت روی آن لاک زده می‌شود.

این اسپورت ساز آلمانی ادعا می‌کند اولین کمپانی است که از این فرایند بسیار پیچیده برای تولید انبوه استفاده می‌کند. این روش مزیت‌های کلیدی نسبت به فرایندهای مرسوم ساختار فیبر کربن دارد. این تکنولوژی باعث می‌شود ساختار ماده کربنی به‌طور قابل‌توجهی چگال تر و جمع و جورتر باشد و درعین‌حال وقت کمتری صرف ساخت رینگ شود. هر رینگ از 18 کیلومتر فیبر کربن ساخته شده است.


فرایند رنگ‌آمیزی پورشه 911 توربو S سری انحصاری نیز بسیار منحصربه‌فرد است. رینگ‌ها در ابتدا با رنگ طلایی متمایز مزین می‌شوند و سپس به‌طور کامل رنگ مشکی را به خود می‌گیرند. سپس برنامه‌ی اختصاصی در نظر گرفته با استفاده از لیزر لایه مشکی‌رنگ را می‌سوزاند تا رنگ طلایی قابل‌مشاهده شود.

 

این رینگ‌ها به‌صورت آپشن عرضه شده و بهای 15232 یورویی در آلمان خواهند داشت.