رونمایی از موتورسیکلت ام‌وی آگوستا F4Z با طراحی زاگاتو

رونمایی از موتورسیکلت ام‌وی آگوستا F4Z با طراحی زاگاتو

ام‌وی آگوستا تاکنون 75 عنوان قهرمانی جهان در مسابقات موتورسیکلت‌رانی کسب کرده است (37 عنوان قهرمانی کارخانه‌ای و 38 عنوان قهرمانی راننده) و با عرضهٔ طیف وسیعی از محصولات قادر به کسب جوایزی از سوی منتقدان تخصصی موتورسیکلت شده است.

شرکت ام‌وی آگوستا (MV Augusta) یکی از موتورسیکت‌سازان معتبر ایتالیا است. این شرکت که در سال 1945 توسط دومینیکو آگوستا تأسیس شد، شهرتی بین‌المللی درزمینهٔ فن‌آوری‌های پیشرفته، کارایی بالا و طراحی منحصربه‌فرد دارد و به همین دلیل یکی از خاص‌ترین برندهای موتورسیکلت در دنیا محسوب می‌شود. ام‌وی آگوستا تاکنون 75 عنوان قهرمانی جهان در مسابقات موتورسیکلت‌رانی کسب کرده است (37 عنوان قهرمانی کارخانه‌ای و 38 عنوان قهرمانی راننده) و با عرضهٔ طیف وسیعی از محصولات قادر به کسب جوایزی از سوی منتقدان تخصصی موتورسیکلت شده است.

سبد محصولات ام‌وی آگوستا شامل دو پلت‌فرم اصلی سه و چهار سیلندر با حجم موتوری از 675 تا 1100 سی‌سی و در کلاس‌های سوپربایک، سوپراسپرت، نیکد و آفرود می‌شود. این سازندهٔ ایتالیایی تنها شرکتی است که مالکیت آن همچنان به‌صورت مستقل باقیمانده و هنوز در دست خانوادهٔ مؤسس آن قرار دارد. حال استودیوی طراحی مشهور زاگاتو یک نمونهٔ بازطراحی شدهٔ فوق‌العاده زیبا از موتورسیکلت F4 ام‌وی آگوستا را با نام F4Z معرفی کرده است. طراحی و مهندسی این موتورسیکلت توسط تیم زاگاتو و با استفاده از موادی چون آلومینیوم و فیبر کربن صورت گرفته است درحالی‌که مشخصات فنی آن تغییری نسبت به F4 استاندارد نداشته است.

بدنهٔ موتورسیکلت F4Z از پانل‌های نسبتاً بزرگی تشکیل‌شده است و ویژگی‌های بدنهٔ آن در مقایسه با ام‌وی آگوستا F4 کاملاً متفاوت است. همچنین برخی از قطعات فنی موتورسیکلت همچون منیفولد ورودی، مخزن سوخت، باطری و سیستم اگزوز جهت سازگاری با بدنهٔ جدید به‌طور کامل از نو طراحی‌شده‌اند.

عکس‌هایی که از F4Z منتشر شده است جزئیات بیشتری از این بدنهٔ جدید سفارشی را نشان می‌دهد. یک صفحه آمپر کوچک در زیر شیشهٔ جلو نصب شده و درون پانل جلویی یک‌تکهٔ آن نیز دریچه‌های هوایی تعبیه شده است. یک چراغ جلوی کوچک LED نیز در جلوی موتورسیکلت خودنمایی می‌کند.

 


قصد زاگاتو از طراحی این موتورسیکلت زیبا، ساخت نمونه‌ای منحصربه‌فرد بوده است؛ بنابراین طراحان با خلاقیت تمام یک موتورسیکلت مدرن و مد روز و درعین‌حال جذاب را طراحی کردند. چیزی که آن‌ها می‌خواستند موتورسیکلتی بود که قابل‌مقایسه با هیچ موتورسیکلت دیگری نباشد. موتورسیکلتی با طراحی کلاسیک اما همیشه بروز و بی‌انتها.