۱۸ نـکـتـه درباره لـبـاس مـعـلم هـا

۱۸ نـکـتـه درباره لـبـاس مـعـلم هـا

به طور کلی، لباس معلم باید طوری باشد که او ۶ تا ۷ ساعت در آن احساس راحتی کند. پوشیدن لباس های بیش از اندازه تنگ یا گشاد، برای معلم ها اصلا کار درستی نیست

به طور کلی، لباس معلم باید طوری باشد که او ۶ تا ۷ ساعت در آن احساس راحتی کند. پوشیدن لباس های بیش از اندازه تنگ یا گشاد، برای معلم ها اصلا کار درستی نیست...

بهتر است معلم ها به خصوص معلم های جوان تر، دور پوشش های مد روز و مجلسی را برای رفتن به مدرسه خط بکشند. آقا معلم های جوان هم باید خیلی مراقب آرایش موها و نوع کلامشان در کلاس درس باشند چون معمولا پسربچه ها از معلم های جوان خود به سرعت الگوبرداری می کنند. در ادامه، ۱۸ پیشنهاد برای پوشش لباس معلم ها به این عزیزان ارائه می کنیم:
۱) لباس هایی با پارچه نخی و سبک، بهترین لباس ها برای رفتن به مدرسه هستند.
۲) از کفش های نرم، راحت و سبک برای حضور در محل کارتان کمک بگیرید. اگر معلم ورزش هستید، کتانی های لژدار بهترین گزینه برای شما محسوب می شوند.
۳) بهتر است آقا معلم ها برای رفتن به کلاس کت وشلوارهای رسمی نپوشند. پوشیدن یک بلوز و شلوار ساده می تواند حس نزدیکی بیشتری را بین معلم و بچه ها به وجود بیاورد.
۴) اگر اصرار به پوشیدن کت دارید، کت های تک و کتان بپوشید.
۵) جور کردن رنگ کفش با کمربند، شلوار یا مانتو در آقایان و خانم های معلم برای بچه ها بسیار جذاب است.
۶) خانم های معلم می توانند رنگ مانتو و مقنعه خود را با هم ست کنند.
۷) استفاده از زیورآلات مختلف در کلاس درس، کار معقولی نیست. به دست کردن حلقه و ساعت کافی است.
۸) خانم معلم ها می توانند رنگ مقنعه را با شلوار و رنگ مانتو را با کفششان، هماهنگ کنند تا ظاهر مناسبی پیدا کنند.
۹) پوشیدن بلوز و شلوار های کتان با رنگ کرم یا سبز می تواند آقا معلم ها را خوش تیپ تر کند.
۱۰) در روزهایی که جلسه انجمن اولیا و مربیان دارید، لباس های رسمی و مرتب بپوشید. اگر از کمی عطر هم استفاده کنید که چه بهتر.
۱۱) بهتر است خانم معلم ها در روزهای سرد سال علاوه بر پالتو، مانتوی سبکی هم بپوشند تا در صورت نیاز، پالتویشان را درآورند که گرمای کلاس اذیتشان نکند.
۱۲) خانم های معلم به خصوص در روزهای امتحان نباید کفش های پاشنه دار بپوشند زیرا صدای تق وتق پاشنه این کفش ها در کلاس تمرکز بچه ها را به هم می ریزد.
۱۳) اگر کلاس درس تخته گچی دارد، برای پیشگیری از حساسیت های پوستی، یک جفت دستکش نخی همراه داشته باشید و سر کلاس آن را دستتان کنید.
۱۴) آرایش های تند و غلیظ و استفاده از لاک یا فرنچ ناخن اصلا برازنده یک خانم معلم نیست.
۱۵) بهتر است خانم معلم های میانسال برای برازنده تر شدن ظاهرشان از کیف و کفش های چرم و مانتو و شلوارهای کرپ استفاده کنند.
۱۶) اگر در مناطق محروم یا قسمت هایی از شهر که مردم آنجا درآمد کمتری دارند، تدریس می کنید، بهتر است لباس ، کیف و کفش های گران قیمت نپوشید. ظاهری ساده و در عین حال مرتب و تمیز می تواند آراستگی تان را حفظ کند.
۱۷) اگر یکی از شاگردان شما، پدر، مادر یا یکی از نزدیکانش را از دست داد، برای نشان دادن احترامتان به او یکی، دو روز با لباس مشکی در کلاس درس حاضر شوید.
۱۸) خانم معلم های چادری می توانند زیر چادر مشکی شان روسری هایی با رنگ های روشن بپوشند.