آنچه ستارگان هالییود درباره رازهای جوانی خود بیان میکنند

آنچه ستارگان هالییود درباره رازهای جوانی خود بیان میکنند

ستاره ها تا حدود زیادی از روش های طبیعی برای زیبا ماندن استفاده می کنند. اگر دوست دارید بدانید که این روش ها کدامند، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

بسیاری از ستاره های هالیوود، جوان تر از سن شان به نظر می رسند، اما به راستی راز زیبایی و جوانی آنها چیست؟ شاید فکر کنید که دلیلش عمل های زیبایی ست که آنها انجام می دهند اما این تمام ماجرا نیست. ستاره ها تا حدود زیادی از روش های طبیعی برای زیبا ماندن استفاده می کنند. اگر دوست دارید بدانید که این روش ها کدامند، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آنها مقدار زیادی آب می نوشند

ستاره هایی چون جنیفر آنیستون و آمریکای فررا اعتراف کردند که نوشیدن آب برای آنها معجزه کرده است.

آنیستون، 48 ساله، در مصاحبه ای با یاهو گفت: «من هر روز مقدار زیادی آب می نوشم و این یکی از رازهای جوانی من است.» فررا 33 ساله نیز گفته: «از زمانی که من شروع به نوشیدن آب کردم، پوست، مو و ناخن هایم برق می زنند.»

محققان مطالعاتی را روی 49 زن انجام دادند. آنها این گروه را به 2 بخش تقسیم کردند. گروه اول به مدت یک ماه روزانه حداقل 5.2 لیتر آب و گروه دوم 3.2 لیتر آب در روز نوشیدند. در نتیجه تحقیقات ثابت شد گروهی که مقدار آب بیشتری را در طول روز مصرف کردند، پوست شان هیدراته تر یعنی مرطوب تر و نرم است که خود بر جوانی و زیبایی آنها تاثیر می گذارد.


آنها به قدر کافی می خوابند

در سال 2011، کریستینا آگیلرا 36 ساله، در مصاحبه ای با مجله «People» گفت که او حداقل 8 ساعت در روز می خوابد. به گفته او: «مردم هزینه های زیادی را برای زیبایی شان می کنند اما نمی دانند که یک خواب کامل می تواند جایگزین تمام آنها باشد.»

در سال 2016 نیز تحقیقی انجام شد که ثابت کرد میان خواب و پوست رابطه ای مستقیم وجود دارد. بدین معنی که نخوابیدن می تواند پوست تان را از بین برده و شما را مسن تر از قبل نشان دهد.


آنها با آرایش صورت نمی خوابند

مری جی. بلایژ 46 ساله، در مصاحبه ای با مجله «InStyle» گفت: «من هیچوقت نمی گذارم آرایش روی صورت ام بماند، می خواهد یک روز کامل باشد یا کل شب ها. من همیشه کثیفی و آرایش صورت ام را بعد چند ساعت پاک می کنم تا منافذ پوست ام نفس بکشند.»

آکادمی متخصصین پوست آمریکا نیز ثابت کرده اند که شستن پوست به آرامی، یکی از راههای جلوگیری از پیری زودرس پوست است. بنابراین اگر می خواهید که پوستی نرم و لطیف و درخشان داشته باشید، حتما پس از آرایش صورت خود را بشویید.


آنها سیگار نمی کشند و از مشروبات الکی نیز مصرف نمی کنند

مری لوئیز پارکر 53 ساله، با ایجاد دو تغییر بزرگ در زندگی اش، جوانی را به چهره اش برگردانند. او می گوید: «من سیگار را ترک کردم و دست از مصرف مشروبات الکی هم کشیدم. به جای آن سعی می کنید که خوب بخوابم، آب کافی بنوشم، از کرم ضد آفتاب استفاده کنم و هر روز صورتم را آب و صابون تمییز کنم. بله من سیگار را ترک کردم و این یکی از بزرگ ترین و مثبت ترین تغییراتی بود که به زندگی ام داده ام.»


آنها استرس را از خود دور می کنند

گابریله یونیون، 44 ساله، می گوید: «بهترین داروی ضدپیری برای من این است که به راحتی می توانم به دیگران «نه» بگویم. آنجا که فکر می کنم نمی توانم یا دوست ندارم کاری را انجام دهم به سادگی آن را رد می کنم و همین از استرس من می کاهد. مردم معمولا نمی توانند حرف خانواده، دوستان یا مدیر خود زمین بیاندازند. از نظر خیلی ها این کار خودخواهی است اما نتیجه آن جوانی و شادابی من است.»

محققان دریافتند زمانی که ما دچار استرس می شویم، مواد شیمایی در بدن مان ترشح می شود که بر پوست و مو ما نیز تاثیر منفی گذارند. به گفته آنها استرس به تدریج می تواند بدن را از کار بیاندازد.»


آنها از کرم ضد آفتاب استفاده می کنند

جولیان مور 56 سال دارد اما آیا به صورت اش می آید؟ به گفته او: «کرم ضد آفتاب مهمترین عامل جوانی من است. من از سن 23 سالگی هر روز به صورت ام کرم ضد آفتاب می زنم.»

هیدی کلوم 44 ساله نیز معتقد است که برای جوانی باید از نور خورشید دوری کرد: «لکه های قهوه ای که بر اثر نور خورشید روی پوست مان ایجاد می شوند، هفته ها یا حتی ماه ها طول می کشد تا ناپدید شوند. نور خورشید واقعا برای پوست مان مضر است و ارزشش را ندارد که جوانی مان را برای آن از دست دهیم. من هر روز حتی به صورت فرزندانم هم کرم ضد آفتاب می زنم، فرقی نمی کند که قبل از مدرسه شان باشد یا قبل از بیرون رفتن برای بازی، این یک عادت خانوادگی است که آنها هم به خوبی یاد گرفته اند.»

محققان دریافتند که کرم ضد آفتاب، به طور موقت از نفوذ اشعه های UV به پوست جلوگیری می کند. اشعه UVA کلاژن های پوست را به ندرت از بین برده و موجب چین و چروک می شود. بنابراین برای جلوگیری از این وضعیت بهتر است که روزانه از کرم های ضدآفتاب با حداقل SPF 15 استفاده کنید.


بشقاب غذای آنها همیشه پر از میوه و سبزی است

کریستی برنکلی، هنرپیشنه و مانکن 63 ساله، می گوید که از سن 12 سالگی گیاهخوار شده است. «سالهای سال است که من سعی می کنم از میوه و سبزیجاتی با رنگ های متنوع، زرد، سبز، قرمز، بنفش.. استفاده کنم. این روش را نه تنها برای خودم بلکه برای فرزندانم هم پیاده می کنم. به نظر من با این سبک غذا خوردن تمام مواد غذی مورد نیاز بدن مان را به دست خواهیم آورد.»

به گفته محققان: «با مصرف میوه و سبزیجات، ما در دراز مدت از فواید زیبایی و جوانی خود نهایت لذت را خواهیم برد. به بیان دیگر رژیم غذایی ما به طور مستقیم روی ظاهر و سن مان تاثیرگذار است.»


آنها از مرطوب کننده ها استفاده می کنند

زمانی که مجله مد «InStyle» از بیانسه در مورد راز زیبایی اش پرسید، پاسخ داد: «اول از همه لبخند، راز زیبایی هر فردی است. اما به غیر از آن من یاد گرفته ام که از کرم های مرطوب کننده پوست استفاده کنم.» با هیدراته کردن پوست، پوست شما جوان تر و براق تر به نظر می رسد. به علاوه می توانید از کرم های مرطوب کننده پوست که شامل SPF نیز هستند نیز استفاده کنید.


آنها به طور مداوم ورزش می کنند

در سال 2016، جنیفر لوپز 48 ساله در مصاحبه ای گفت: «من هفته ای 3 تا 4 بار ورزش می کنم و به نظرم این مهمترین راز جوانی من است.» محققان نیز ثابت کرده اند که ورزش منظم روند پیری را کاهش می دهد.

ستارگان هالییود رازهای جوانی خود را لو دادند