بدون مسواک زدن نخوابید

بدون مسواک زدن نخوابید

از نظر بسیاری از افراد مسواک زدن از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند و باعث سفیدی دندان و بوی خوش دهان می شود. اما همه ما گاهی به دلیل تنبلی یا خستگی زیاد شب ها مسواک نمی زنیم.

 

در درون دهان، غشای پلاک به طور مداوم و به دلیل وجود یک باکتری ایجاد می شود و حدود 24 ساعت طول می کشد تا باکتری کاملاً رشد کند. این باکتری در طول روز اسید تولید می کند. محصولات فرعی اسید ممکن است در دهان ایجاد پوسیدگی کنند. هر چقدر این غشا برای مدت طولانی تری روی دندان ها باشد و باکتری مواد غذایی بیشتری دریافت کند، شما مجبور می شوید بیشتر به دندانپزشک مراجعه کنید.

دندانپزشکان توصیه می کنند بعد از بیدار شدن از خواب و قبل از خوابیدن دندانهایتان را مسواک بزنید زیرا پس از بیدار شدن نفس دهان بدبو است و قبل از خواب نیز مسواک زدن حس خوبی دارد.

مسواک زدن بین زمان شام و خواب از مسواک زدن درست قبل از خواب بهتر است. زیرا فلوراید موجود در خمیردندان زمان بیشتری دارد تا دندان های شما را مستحکم کند و از اسیدی شدن محیط دهان بهتر جلوگیری می کند.

اما نباید بلافاصله بعد از غذا خوردن مسواک بزنید زیرا زمان شام دهان بیشترین محیط اسیدی را دارد. اگر بلافاصله مسواک بزنید، مینای دندان شما که نرم شده اند از بین می روند و موجب پوسیدگی دندان می شود. بنابراین بعد از شام حداقل 30 دقیقه صبر کنید و پس از آن مسواک بزنید. بعد از مسواک زدن نیز چیزی نخورید.

همیشه باید به خاطر داشته باشید مادامی که هنگام خواب هیچ باکتری در دهان شما نباشد، زمان مسواک زدن دندان ها آنقدر مهم نیست. فقط باید حتماً صبح پس از بیدار شدن از خواب دوباره مسواک بزنید تا باکتری از میان دندان های شما خارج شود.