بدانید راز زیبایی و خوش اندامی ستاره های هالیوودی را!

بدانید راز زیبایی و خوش اندامی ستاره های هالیوودی را!

بهتر است افرادی که از الگوهای هالیوودی تقلید می‌کنند بدانند و آگاه باشند که تناسب اندام و زیبایی بدون برنامه غذایی مناسب، سبک زندگی برتر و انجام فعالیت‌های بدنی منظم بدست نمی‌آید و در صورت نیل به این هدف نیز تاثیر و ماندگاری آن بسیار کوتاه‌مدت خواهد بود.

خبرهای حاکی از آن است که اندامی متناسب و زیبا تنها از طریق انتخاب سبک زندگی سالم و صحیح بدست می‌آید و زیبایی و تناسب اندام ستاره‌های برتر جهان و هالیوود نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

بسیاری افراد بر این باور هستند که بیشتر ستاره‌های هالیوودی برای تناسب اندام همواره به محصولات و داروهای لاغری متوسل می‌شوند و به عمل‌های جراحی لاغری بسیار گران‌قیمت و دشوار تن می‌دهند. در صورتی که بسیاری از بازیگران و خواننده‌های مطرح جهان علاوه بر پیروی از برنامه غذایی مناسب و سالم، فعالیت‌های بدنی و ورزشی مناسبی انجام می‌دهند تا به زیبایی و سلامتی‌شان آسیبی وارد نشود.


بهتر است افرادی که از الگوهای هالیوودی تقلید می‌کنند بدانند و آگاه باشند که تناسب اندام و زیبایی بدون برنامه غذایی مناسب، سبک زندگی برتر و انجام فعالیت‌های بدنی منظم بدست نمی‌آید و در صورت نیل به این هدف نیز تاثیر و ماندگاری آن بسیار کوتاه‌مدت خواهد بود.


اندام‌های متناسب ستاره‌های هالیوودی از کجا می‌آید؟
بیشتر ستارگان هالیوودی و افراد برجسته دنیا علاوه بر متخصص تغدیه، تحت مشاوره مربی تناسب اندام و بدن‌سازی هستند و به صورت اصولی غذا می‌خورند و فعالیت بدنی دارند. شاید برای شما نیز سوال باشد که چه می‌شود که آن‌ها حتی در سنین میانسالی و پیری همچنان زیبا و خوش‌اندام هستند و راز موفقیت آن‌ها در چیست.


شاید بتوانیم عامل انگیزه را یکی از مهم‌ترین عوامل مهم در رسیدن به تناسب اندام در ستاره‌های مطرح جهان بدانیم. آن‌ها برای موفق بودن در حرفه‌شان، برای درخشیدن و محبوب بودن میان مردم و طرفداران مجبور هستند که به تناسب اندام و زیبایی خود اهمیت دهند و بر همین اساس اراده و پشتکار کافی در موفقیت آن‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کند.


انجام ورزش‌های رزمی، بدن‌سازی، پیاده‌روی، دویدن، یوگا، شنا و پیلاتس از جمله فعالیت‌های ورزشی رایج میان ستارگان جهان است که روزانه زمان قابل توجهی را به آن اختصاص می‌دهند.


در یخچال هالیوودی‌ها چه پیدا می‌شود؟
بازیگران و ستاره‌های مطرح جهان به منظور تناسب اندام و حفظ سلامتی خود از برنامه‌های غذایی سالم و مغذی استفاده می‌کنند و در انتخاب مواد غذایی مصرفی خود بسیار مراقب هستند تا به زیبایی آن‌ها آسیبی نرسد.


یکی از باریگران مشهور هالیوودی می گوید: بیشتر روزها در وعده غذایی صبحانه از نان دیابتی و کم‌چرب به همراه قهوه تلخ استفاده می‌کنم. در یخچال خانه او تنها می‌توان سبزیجات، میوه، ماهی و گوشت پیدا کرد. او در وعده‌های ناهار سبزیجات و برای وعده شام ماهی یا گوشت و سبزیجات استفاده می‌کند و در میان وعدها از میوه استفاده می‌کند.


علاوه بر این، طی تحقیقی که بر روی مواد مصرفی مدل‌های هالیوودی انجام گرفت، نشان داده شد که بیشتر آن سبزی‌خوار هستند و وعده‌های غذایی آن‌ها در بیشتر موارد شامل سوپ، سبزیجات، آب‌میوه، اسموتی، مرغ، لیموترش و میوه است و شرینی‌جات، سدیم، گلوکز، کربوهیدرات و تقلات در زندگی آن‌ها جایی ندارد.


گفتنی است که یکی از مهم‌ترین موادی که جزء جدانشدنی برنامه روزانه غذایی آن‌ها است، مصرف نوشیدنی و منحصرا آب است زیرا آب سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد و از پرخوری جلوگیری می‌کند.


مصرف فست‌فود در زندگی آن‌ها چه جایگاهی دارد؟
نتایج تحقیقاتی که بر روی ستاره‌ها، بازیگران، مدل‌ها و خوانندگان هالیوودی و مطرح جهان انجام شد و طی مصاحبه‌هایی که با آن‌ها گرفته شد، این نتیجه بدست آمد که بیشتر آن‌ها مخالف سرسخت استفاده از فست‌فود و غذاهای فرآوری شده‌اند زیرا بر این باورند که استفاده از چنین غذاهای مضری سوخت و ساز و متابولیسم بدن آن‌ها را کاهش می‌دهد و سبب اضافه وزن و به هم خوردن تناسب اندام آن‌ها می‌شود.


بسیاری از آن‌ها از جمله جنیفر انیستون، سوفیا لورن، ناتالی پورتمن، جنیفر لوپز و آنجلینا جولی گفته‌اند که در گذشته به مصرف فست‌فود و غذاهای فرآوری‌شده علاقه‌مند بوده اند اما از زمانی که حرفه بازیگری یا خوانندگی را انتخاب کرده‌اند برای همیشه با مصرف این مواد غذایی خداحافظی کرده‌اند زیرا علاوه بر افزایش وزن و چربی بدن، این مواد موجب کاهش زیبایی می‌شود.


در واقع بسیاری از آن‌ها اتفاق نظر دارند که سیب‌زمینی سرخ‌شده، هات‌داگ، چیپس و تنقلات نباید در برنامه غذایی ستارگان مطرح جایگاهی داشته باشد وگرنه به زودی سبب شکست و افول درخشش آن‌ها در حرفه‌شان می‌شود.


رژیم‌های برتر میان آن‌ها کدام‌ها است؟
از جمله رژیم‌های بسیار معروف میان ستارگان هالیوودی می‌توان به رژیم سبزی‌خواری، رژیم کانادایی، رژیم میوه، رژیم اموتی، رژیم شوک، رژیم آمریکایی، رژیم وگان، رژیم خام‌خواری و رژیم مدیترانه‌ای اشاره کرد.


گفته می‌شود که حتی ستاره‌های زن هالیوود بعد از زایمان نیز از برنامه غذایی خاصی پیروی می‌کنند تا بتوانند در مدت زمانی کوتاه اضافه وزن دوران بارداری خود را کاهش دهند. به عنوان


بسیاری از ستاره های هالیوود پس از زایمان رژیم غذایی ماهی و لبنیات گرفته اند به طوری که بیشتر وعده‌های غذایی شان شامل لبنیات کم‌چرب و ماهی می‌شد. علاوه بر این پس از زایمان ورزش‌ و فعالیت‌های بدنی منظمی را آغاز کرده اندتا اضافه وزنشان سریعا برطرف شود. آن ها با حدف مواد قندی، شکلات و چربی در کنار فعالیت‌های ورزشی سنگین اضافه وزن خود را برطرف کردند.


البته توجه به این نکته بسیار مهم است که بیشتر رژیم‌های ستاره‌ها و سوپراستارهای هالیوودی چند روزه و در بازه زمانی بسیار کوتاه است زیرا آن‌ها مجبور هستند در مدتی کوتاه برای ظاهر شدن در فیلم یا در انظار اندام خود را متاسب‌تر و و زیباتر جلوه دهند.


به همین دلیل پس از زمانی کوتاه در صورت ادامه ندادن آن برنامه غذایی، دوباره دچار اضافه وزن می‌شوند. به همین علت توصیه می‌شود که بهترین رژیم، رژیمی است که آهسته و پیوسته و در عین حال سالم و مغذی باشد و به سلامتی فرد آسیب نزند.