تماس با ما

نقشه سایت

تبلیغات در سایت

صفحه اصلی

 

 

 

    جومانگ تصويري ديگر از فرهنگ كره

 
 

افسانه جومونگ باز هم يك سريال كره‌اي است كه اين روزها بسياري از ايراني‌ها تماشاي آن را به سريال‌هاي داخلي ترجيح مي‌دهند!
افسانه جومونگ كه بخشي از تاريخ كره را بيان مي‌كند، شرح قهرماني جومونگ است كه سلسله گوگوريو را تاسيس كرده است.

اين سريال 81 قسمتي هم مانند اغلب سريال‌هاي خارجي پخش شده در اين سال‌ها، محصول شبكه ام.بي.سي است كه در سال 2005 توليد و در سال‌هاي 2006 تا 2007 از اين شبكه پخش شده و دوبله آن نيز به زبان‌هاي مختلف در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفته است. البته در توليد اين سريال شبكه كي.بي.سي نيز نقش داشته اما نسخه‌اي كه در حال انتشار است از روي نسخه پخش شده از شبكه ام.بي.سي گرفته شده است.

داستان سريال درباره جومونگ بنيان‌گذار پادشاهي گوگوريو در 37 سال قبل از ميلاد مسيح است. او پسر ژنرال هه مو سو و بانو يو هوا است اما زير نظر شاه گيوم وا، كسي كه او و مادرش را پناه داده بزرگ مي‌شود. سو سانا دختر يك تاجر است كه به جومونگ در ساختن يك كشور جديد كمك كرده و بعد با او ازدواج مي‌كند. البته ساختن كشور جديد توسط جومونگ با وجود اختلافاتي كه با برادرانش دارد وقتي رخ مي‌دهد كه در مسند قدرت قرار گيرد و از رازي آگاه مي‌شود كه تصميم مي‌گيرد برنامه زندگي‌اش را تغيير دهد.

شايد جملاتي كه در خلاصه سريال «افسانه جومونگ» در سايت ام.بي.سي، آمده، دلايل ساخت چنين سريال‌هايي را نشان دهد. در اين بخش، از زبان كره‌اي‌ها نوشته شده: «داستان مربوط به زماني است كه فرهنگ ما زيباترين فرهنگ بود، زماني كه فرهنگ ما مركز دنيا بود، آيا تابه حال چنين دوراني را ديده‌ايد؟ عزيزان! در سفر به آن زمان دلنشين، هيچ كس هرگز برنگشته است.»

در بخش ديگري از اين تبليغات گسترده اينترنتي آمده است: «در افسانه جومونگ قهرمان داستان يعني جومونگ اهميت بيشتري نسبت به افسانه دارد.» قهرمان‌پروري در افسانه جومونگ يكي ديگر از ويژگي‌هاي اين سريال است كه با بازي خوب سان ايل گوك، سازندگان سريال را به مقصود خود نزديك كرده است.

در بخش ديگري از تبليغ اينترنتي داستان آمده كه تا به حال در همه داستان‌ها عادت كرده بوديم كه سريال‌ها را در ارتباط با تاريخ شاهان و شاهزادگان ببينيم اما اين بار در افسانه جومونگ، داستاني خلق شده كه با تولد يك قهرمان واقعي در ارتباط است، فقط نام سريال به افسانه بودن آن اشاره دارد.

در بخش ديگري از مشخصات فيلم كه هدف ترغيب مخاطب به تماشاي سريال را دنبال مي‌كند، اشاره شده كه در افسانه جومونگ حتي عشق هم در اين سريال مهم‌تر و بزرگتر از تاريخ است. در اين افسانه، عشق ناب دوباره از طريق يك درام تاريخي فراموش نشدني به تصوير كشيده شده است.

اين سريال را جانگ هونگ سو و چوي وان كيو نوشته‌اند و لي‌جو، آن را كارگرداني كرده است. 70 درصد فيلمبرداري در كره و 30درصد آن در ژاپن انجام شده و به اعتقاد برخي از طرفداران پروپا قرص آن، تصاوير پر رنگ و لعاب سريال، بازي‌هاي جذاب و صحنه‌پردازي‌هاي نفس‌گير از ويژگي‌هاي اين سريال است.

افسانه جومونگ بزرگترين جايزه سريال‌هاي تلويزيوني يعني بيك سانگ را دريافت كرده و در چهل و سومين دوره برگزاري اين جايزه در سال 2007، جانگ هونگ سو و چوي وان كيو براي نگارش فيلمنامه افسانه جومونگ جايزه گرفته‌اند.

در اين سريال سان ايل گوك در نقش جومونگ بازي كرده و كيم سان سو نقش پرنس دائه‌سو را به‌عهده دارد. سان ايل گوك همان بازيگر نقش جو يانگ در سريال پرمخاطب امپراتور درياهاست.

سان ايل گوك سال 1971 در كره به دنيا آمد و با بازي در سريال افسانه جومونگ به شهرت رسيد چون اين طرح يكي از گران‌ترين طرح‌هاي ساخت سريال در كره و ژاپن بوده است. به گفته تهيه‌كنندگان افسانه جومونگ براي اين سريال 30 بيليون وون هزينه شده است. مادر ايل گوك به نام كيم اوي دانگ نيز بازيگر بوده است. با اينكه گوك سال 2005 در سريال «امپراتور درياها» بازي كرده بود، به واسطه بازي در افسانه جومونگ مشهور شد. از ديگر فيلم‌ها و سريال‌هايي كه سان ايل گوك در آنها بازي كرده مي‌توان به اين موارد اشاره كرد: هنر فريب، روابط دلنشين، چشمان قرمز، محافظ و ما واقعا عاشقيم؟

سان ايل گوك چندي پيش به‌دليل شكايت يك خبرنگار وارد ماجراي جديدي شد. وي پرسش‌هاي يك خبرنگار خانم را با مشتي به‌صورتش پاسخ داد كه منجر به لق شدن سه تا از دندان‌هاي او شد. دادگاه سان ايل گوك را به پرداخت هزينه‌هاي درمان وادار كرد اگرچه او هنوز معتقد است كه چنين حركت وحشيانه‌اي را انجام نداده است. اين بازيگر سال گذشته به خاطر شايعه ازدواجش در سال 2008 نيز مورد توجه روزنامه‌ها قرار گرفت. اما خودش اعلام كرد كه قصد ازدواج با دختري را دارد اما هنوز تصميم قطعي نگرفته است. اين در حالي است كه برخي از روزنامه‌ها و حتي برخي از مؤسسات كه ممكن است مسئوليت برگزاري مراسم ازدواج سان ايل گوك را به‌عهده داشته باشند نيز نام برده و تاريخ عروسي را مشخص كردند اما ظاهرا سان ايل گوك هنوز خبر جديدي در اين مورد اعلام نكرده است!

در افسانه جومونگ هان‌هاي جين نقش سوسانا يعني دختر تاجر را بازي مي‌كند. اين بازيگر سال 1981 در كره جنوبي به دنيا آمد. از فيلم‌هاي او مي‌توان به اين موارد اشاره كرد: تو يك ستاره‌اي، يك درصد از هرچيز، دوستان، بازار جديد انساني، درام شهر شيرين.

وي در سال‌هاي 2005 و 2006 جايزه بهترين بازيگر شبكه ام.بي.سي را به دست آورد و همين جايزه را از شبكه كي.بي.سي در سال 2004 كسب كرد.

ديگر بازيگران اين سريال عبارتند از:كيم سئونگ سو در نقش شاهزاده دا سو، هو جون هو در نقش هه مو سو، كيون مي‌ري در نقش ملكه، اوه يون سو در نقش بانو يو هوا، جون كوانگ، در نقش شاه گيوم وا، سونگ جي هيو در نقش يه سو يا ( همسر جومونگ )، پارك تام هي در نقش يانگ سول ران.

افسانه جومونگ چنان مورد استقبال قرار گرفت كه همچون سريال «جواهري در قصر» و «امپراتور درياها»، نسخه خانگي آنها نيز توليد شده و شركت‌هاي مختلف در رقابت با هم به تبليغ در سايت‌هاي اينترنتي پرداخته‌اند. اما اين رقابت چنان زياد است كه در هر سايت با يك قيمت جديد روبه‌رو مي‌شويم كه گاه مقايسه آنها با هم جالب است: افسانه جومونگ در شش دي.وي.دي 7000 تومان! و افسانه جومونگ در شش دي.وي.دي فقط 6900 تومان!
همچنين برخي از سايت‌ها با قرار دادن خلاصه هر قسمت از سريال البته به زبان انگليسي قصد دارند فعاليت بيشتري در معرفي «افسانه جومونگ» داشته باشند.

از سوي ديگر در كنار «افسانه جومونگ»، گاه با نام سريال‌ها و فيلم‌هاي جديدي مواجه مي‌شويم كه هنوز از شبكه‌هاي تلويزيوني ايران پخش نشده‌اند اما به‌دليل علاقه ايراني‌ها نسبت به فيلم‌ها و سريال‌هاي كره‌اي و ژاپني، نسخه‌هاي اصلي با زيرنويس فارسي و البته با كيفيت عالي آنها در اختيار مخاطبان قرار گرفته است!

 
تاریخ ارسال خبر:
چهارشنبه, 19 فروردين 1388
تعداد بازدید:
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'newcom_blog'@'localhost' (using password: YES) in /home/newcom/public_html/cgi-bin/admin/blog/mt_hits/counter.php on line 15

Warning: mysql_select_db() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /home/newcom/public_html/cgi-bin/admin/blog/mt_hits/counter.php on line 17

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/newcom/public_html/cgi-bin/admin/blog/mt_hits/counter.php on line 21

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/newcom/public_html/cgi-bin/admin/blog/mt_hits/counter.php on line 21

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/newcom/public_html/cgi-bin/admin/blog/mt_hits/counter.php on line 23

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/newcom/public_html/cgi-bin/admin/blog/mt_hits/counter.php on line 39

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/newcom/public_html/cgi-bin/admin/blog/mt_hits/counter.php on line 39
1

ارسال برای دوستان

 
 
  نام فرستنده   ایمیل فرستنده
         
 نام گیرنده   ایمیل گیرنده
         
توضیحات

 

 

بخش خبری

 

حوادث

خارج کردن میخ 7 سانتی از جمجمه یک بیمار

مرگ راننده زن سابق فرمول یک

قتل 3 كودك با تبر

كشف جسد داماد در شب نامزدي

مردی که خود را پست کرد

زمین‎لرزه 7.6 ریشتری در کاستاریکا

تصادف، دست زن سارق را رو کرد

 

ایران و جهان

بازسازی میدان آزادی بدون مشورت با طراحان آن!

معدل از كنكور 87 حذف شد

تخفيف‌هاي شهريه دانشگاه آزاد اعلام شد

دختري با كفش‌هاي پسرانه

كلكسيون باند شيطاني از موهاي دختران

جنايت در خوابگاه دانشجويي

توقف آزمايش واکسن پيشگيری از بيماری ايدز

 

خبرهای ویژه

۴۱ نفری که اینترنت را دگرگون کردند

قفلي با طلاي ۱۸ عيار

ازدواج اجباری پسر 14 ساله عراقی

پیرترین دانشجوی پیام نور را بشناسید

متولد شدن کودک آبادانی با ۳ ریه

ورود تبلت به مدارس پایتخت از امسال

زنی که توانست شش نسل بعد از خودش را ببیند

اقتصادی

اسامی مفسدان اقتصادی اعلام می شود

قیمت انواع گوشت ، تخم مرغ کاهش یافت

واگذاری 6 اولویت دیگر تالیا

ایجاد 812 هزار فرصت شغلی تا پایان برنامه چهارم

اتلاف انرژی برق در کشور بیش از 23 درصد است

تعویق واگذاری سیم كارت‌های 150 هزار تومانی

واردات چای محدود می‌شود

 

ورزشی

پرسپوليس و آث ميلان در آزادي

اولين تمرين ملي پوشان با كادر فني جديد

ايتاليا فيناليست جام هجدهم شد

واكنش فیفا به بركناری دادكان

تحت امنيت شدید تيم ملي وارد تهران شد

مارادونا به دنبال بلیط بازی آرژانتین و هلند

ما مانديم و چهار سال انتظار

 

سینما و موسیقی

مهران مدیری عزیز خسته هم می شود؟!

اوضاع و احوال این روزهای محمدرضا گلزار

مستربین بازیگر مشهور مسلمان شد

کلاه قرمزی و بچه ننه در اسکار

«مهران مدیری» آخرین جرعه «قهوه تلخ»

خواننده محبوب نریمان به کما رفت

بازیگر زن معروف تلویزیون همخوان «گروه بیان»

 
   
       
 

   
   

دانستنیهای زندگی

خانه آرایی

هنر خانه داری

آیین زندگی:

ســــــــاخت عروسـک

فلش کلیپ

بازیهای آنلاین

دانلود بازی

بازی و سرگرمی :

احکام

دعا و زیارت

حکایت های آموزنده

قرآن کریم

مذهبی:

سینما و موسیقی

ویژه

ورزشی

حوادث

 ایران و جهان

اقتصادی

اخبار

مکمل ورزشی

دانستنیهای پزشکی

گیاهان دارویی

پزشکی:

گفتگــــــــــــو با هـــــنرمندان

بازیگرشناسی

گالری هنرمندان

سینما و موسیقی:

سوتی های شخصیتهای معــــــــــروف

کاریکاتور هنرپیشه ها

داستانهای ملانصرالدین

تصاویر خنده دار و جالب

شوخی های کامپیوتری

طنز و لبخند:

طالع بینـــــی چــــــــــینی

طالع بینی مصری

طالع بینی هندی

طالع بینی خواب

طالع بینی نوین

طالع بینی ازدواج

طالع بینی شخصی

طالع بینی:

نقاشـــــی

داستانهای کودکان

شعرهای کودکانه

کودکان:

فال لاک پشت

تعبیر خواب

فال انبیاء

فال هفته

فال چوب

فال حافظ

فالنامه:

آموزش برنامـــــه های کامـــــــــــپیوتر

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

آموزش گلهای بلندر

آموزش عروس سازی مدرن

آموزش شمع سازی

آموزشی:

برنامه های موبایل

دیکشنری آنلاین

خواندنی و آموختنی

کارت تبریک

گالری تصاویر

کودکان

رادیو و تلویزیون

تالار گفتگو

دانلود برنامه

مختلف:

داستانهای هیجانی

داستانهای ایرانی

داستان:

جهان عجایب

دانستنیهای علمی

بیوگرافی دانشمندان

اخبار علمی

دانستنیها:

 

 این سایت متعلق به شرکت فرهنگ سازان می باشد هرگونه کپی برداری از مطالب غیر مجاز می باشد

Copyright  2005 - 2006 JADIDTARIN All rights reserved