تماس با ما

نقشه سایت

تبلیغات در سایت

صفحه اصلی

 
   

    خواندنی و آموختنی هفت عادت مردان موفق

 
 

نویسنده : استیفن آر.کاوی مترجم: شهرزاد فتوحی

 
 
  فلسفه موفقیت تعیین اهداف شخصی ایجاد روابط رشد تدریجی  

فلسفه موفقیت

سطح جديدي از تفكر

آلبرت انيشتين دريافته بود كه مسائل خاصي كه ما با آنها روبه رو مي شويم ، در همان سطح از تفكري كه آنها را براي مان به وجود آورده است ، قابل حل نخواهد بود .وقتي به اطراف خود و درون خويش نگاه مي كنيم و در زندگي و در كشاكش با نظام شخصيتي خود با مسائلي مواجه مي شويم ، در مي يابيم كه اين مسائل بسيار عميق هستند مسائلي اساسي و عميق دره مان سطح ظاهري كه به وجود آمده اند حل نخواهند شد .ما نيازبه سطح تازه اي از تفكر داريم ، سطحي عميق تر و الگويي بر مبناي اصولي به دقت حوزة انسان كارآمد كه كنش ها و واكنش هاي او را بيان كند ، تا اين مسائل عميق حل شوند . اين سطح تازة تفكر همان چيزي است كه در اين كتاب درباره آن بحث مي شود . اين روش اصولي بر مبناي شخصيت و به طور كامل براي كارايي فردي و ميان فردي بنا شده است .

 تعريف عادت

دانش ، الگويي نظري است ، اين كه چه كنيم و چرا . مهارت چگونگي عملكرد است و ميل خواسته ، انگيزه است . براي آن كه چيزي را در زندگي تبديل به عادت كنيم ، بايد داراي اين سه ويژگي باشيم .

 

 

 

زنجيرة بالندگي

اين هفت عادت مجموعه اي از ديتورالعمل هاي مجزا و مرحله به مرحلة ملال آور نيستند . با هماهنگي با قوانين طبيعي بالندگي ، اين عادت ها باعث نگرش خلاق ، مداوم و بسيار سازگار در جهت بهبود كارايي فردي و ميان فردي مي شود . آنها به طور خودكار به سوي زنجيرة بالندگي سوق مي يابند و از وابستگي به استقلال و در نهايت به همبستگي و اتكاي متقابل مي رسند .در زنجيرة بالندگي وابستگي ، الگويي از خود شماست . تو از من مراقبت مي كني ، مطابق ميل من رفتار مي كني و من تو را براي كسب هر نتيجه اي سرزنش مي كنم .

استقالال الگوي من است . من مي توانم اين كار را انجام دهم ، من مسئول هستم ، من متكي به خود هستم و در نهايت من انتخاب مي كنم .همبستگي و اتكاي متقابل الگوي ماست ، ما مي توانيم اين كار را انجام دهيم ، ما با هم مشاركت داريم ، ما مي توانيم با همبستگي و يكي كردن توانايي ها و مهارت هاي مان همه با هم اقدام به ايجاد چيزي بزرگ تر و والاتر نماييم .

تعريف كارآمدي

اين هفت عادت ، عادت كارآمدي هستند و چون مبناي اصولي دارند ، نتايج بسيار مفيد و طولاني مدتي مي دهند . اين عادات پايه هاي شخصيت فرد را استوار مي سازند و چنان مركز بهبود رفتار فرد را توانمند مي كنند كه او مي تواند با فزايش كارايي مشكلاتش را حل كند ، فرصت هاي بيشتري به دست آورد ، به طور مداوم بياموزد و از اصول ديگر درجهت رشد معنوي خود بهره مند گردد .اينها عادات كارآمدي هستند ، چون بر مبناي الگوهايي كه با قانون طليعي هماهنگي دارند ، قرار گرفته اند . قانوني كه من آن را تعادل طلايي ناميده ام و بسياري از افراد آن را ناديده مي انگارند . اين قانون را به راحتي با به خاطر آوردن داستان غاز تخم طلاي ازوپ مي توانيد به خاطر بسپاريد .

تعادل طلايي

كارآمدي در تعادل نهفته است . همان چيزي كه من تعادل طلايي مي نامم و در آن به فرآوري و ايجاد نتايج مطلوب كه همان تخم طلا است اشاره دارم .نكتة ديگر مستتر در آن ، توانايي يا ظرفيت فرآوري و توليد است ، توانايي يا ويژگي اي كه تخم طلا ايجاد مي كند .برقراري اين تعادل ، تعادل ميان تخم طلا ( فرآوري و توليد ) وسلامت و سعادت غاز ( ظرفيت و توانايي فرآوري و توليد ) اغلب دشوار است ، اما به نظر من اين يكي از اساسي ترين نكات كارآمدي است . اين عملكرد بين امور كوتاه مدت و بلند مدت تعادل بر قرار مي سازد .تعادل طلاي جوهرة اصلي كارآمدي است و در عرصه هاي مختلف زندگي نقش خود را نشان مي دهد . ما مي توانيم از آن بهره مند شويم يا بر خلاف آن عمل كنيم ، اما به هر حال وجود دارد . فانوسي است كه بر سر راه قرار دارد . اين همان تعريف و الگويي از كارآمدي است كه هفت عادت اين كتاب مبتني بر آن است

 
   
       
 

   
   

دانستنیهای زندگی

خانه آرایی

هنر خانه داری

آیین زندگی:

ســــــــاخت عروسـک

فلش کلیپ

بازیهای آنلاین

دانلود بازی

بازی و سرگرمی :

احکام

دعا و زیارت

حکایت های آموزنده

قرآن کریم

مذهبی:

سینما و موسیقی

ویژه

ورزشی

حوادث

 ایران و جهان

اقتصادی

اخبار

مکمل ورزشی

دانستنیهای پزشکی

گیاهان دارویی

پزشکی:

گفتگــــــــــــو با هـــــنرمندان

بازیگرشناسی

گالری هنرمندان

سینما و موسیقی:

سوتی های شخصیتهای معــــــــــروف

کاریکاتور هنرپیشه ها

داستانهای ملانصرالدین

تصاویر خنده دار و جالب

شوخی های کامپیوتری

طنز و لبخند:

طالع بینـــــی چــــــــــینی

طالع بینی مصری

طالع بینی هندی

طالع بینی خواب

طالع بینی نوین

طالع بینی ازدواج

طالع بینی شخصی

طالع بینی:

نقاشـــــی

داستانهای کودکان

شعرهای کودکانه

کودکان:

فال لاک پشت

تعبیر خواب

فال انبیاء

فال هفته

فال چوب

فال حافظ

فالنامه:

آموزش برنامـــــه های کامـــــــــــپیوتر

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

آموزش گلهای بلندر

آموزش عروس سازی مدرن

آموزش شمع سازی

آموزشی:

برنامه های موبایل

دیکشنری آنلاین

خواندنی و آموختنی

کارت تبریک

گالری تصاویر

کودکان

رادیو و تلویزیون

تالار گفتگو

دانلود برنامه

مختلف:

داستانهای هیجانی

داستانهای ایرانی

داستان:

جهان عجایب

دانستنیهای علمی

بیوگرافی دانشمندان

اخبار علمی

دانستنیها:

 

 این سایت متعلق به شرکت فرهنگ سازان می باشد هرگونه کپی برداری از مطالب غیر مجاز می باشد

Copyright  2005 - 2006 JADIDTARIN All rights reserved