طرز تهیه کوکی خرمالو و گردو

طرز تهیه کوکی خرمالو و گردو

کوکی خرمالو و گردو یکی از انواع شیرینی است که می توانید با خرمالو، این میوه خوشرنگ پاییزی تهیه کنید. این کوکی های خوشمزه در کمتر از نیم ساعت آماده می شوند و بسیار خوشمزه و خوش طعم هستند.

مواد لازم کوکی خرمالو و گردو :
خرمالوی پوره شده ۲ عدد
شکر ۱ فنجان
کره ۱/۲ فنجان
تخم مرغ ۱ عدد
آرد ساده ۲ فنجان
جوش شیرین ۱ قاشق چایخوری
پودر دارچین ۱ قاشق چایخوری
جوز هندی ۱/۲ قاشق چایخوری
نمک ۱/۲ قاشق چایخوری
گردوی خرد شده ۱ فنجان
اطلاعات مواد مغذی
۹۵ کالری
۱۱.۹ گرم کربوهیدرات
۱.۴ گرم پروتئین
۱۲ میلی گرم کلسترول
۴.۹ گرم چربی

کوکی خرمالو و گردو

کوکی خرمالو و گردو یکی از انواع شیرینی است که می توانید با خرمالو، این میوه خوشرنگ پاییزی تهیه کنید. این کوکی های خوشمزه در کمتر از نیم ساعت آماده می شوند و بسیار خوشمزه و خوش طعم هستند. ترکیب خرمالو و گردو طعمی دلچسب و لذیذ به این کوکی ها می دهد.

فر را روی دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد قرار دهید. کف سینی فر را کاغذ روغنی بیندازید یا با روغن کمی چرب کنید.

آرد، جوش شیرین، دارچین، جوز هندی و نمک را با هم ترکیب کنید. کره و شکر را در کاسه ای بریزید وبا همزن دستی یا برقی آنقدر بزنید تا کرم مانند شود. تخم مرغ و پوره خرمالو را اضافه کنید. ترکیب آردی را به مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. گردوی خرد شده را نیز به مایه اضافه کنید و با مایه کوکی ترکیب کنید.

با قاشق از مایه کوکی بردارید و داخل سینی فر بریزید و با قاشق دور آن را مرتب کنید. به همین ترتیب تمام مایه کوکی را با فاصله ۵ سانتی از هم داخل سینی بریزید.

کوکی ها را به مدت ۱۲ الی ۱۵ دقیقه داخل فری که از قبل گرم شده قرار دهید. سپس سینی را خارج کنید و چند دقیقه صبر کنید تا کوکی ها خنک شوند. سپس کوکی های خرمالو و گردو را داخل ظرف سرو بچینید و بصورت گرم نوش جان کنید.

 

نکته: با این مقدار مواد حدود ۳۰ کوکی خرمالو و گردو خواهید داشت.