طرز تهیه موس شکلاتی خانگی

طرز تهیه موس شکلاتی خانگی

موس شکلاتی بی شک یکی از دسرهای خوشمزه است که با آن پذیرایی از میهمانها و اعضای خانواده بدون شک بهتر خواهد شد.

شکلات یکی از مواد غذایی پر انرژی است. به خاطر همین برای رشد کودکان و تامین انرژی مورد نیاز روزانه آن‌ها مفید است. تمام بچه‌ها از خوردن شکلات‌های خوشمزه لذت می‌برند و با اينكه اين روزها كارخانجات‌ شيرين و شكـــلات، موس‌‌شكلات‌هاي متنوعي توليد و عرضه كرده‌اند ولي هيچ دسر و شيريني‌اي به پاي دسرهايي كه در خانه آماده مي‌شوند، نمي‌رسد.

اگر مشكل چاقي و اضافه وزن نداريد، با مواد زير يك موس شكلات خوشمزه درست كرده، در يك ليوان شيشه‌اي بلند بريزيد و سرو كنيد.

مواد لازم:‌

زرده تخم‌مرغ: ۴ عدد

خامه فرم گرفته: ۱۰۰

گرم شكر: ۱۰۰گرم

پودر كاكائو: ۴ قاشق غذاخوري

شكلات سياه: ۳۰۰ گرم

شير: يك ليوان

ژلاتين: ۱۰ ورق

روش تهيه:

ابتدا زرده‌هاي تخم‌مرغ را با شكر هم مي‌زنيم تا كاملا پف كنند. شير و پودر كاكائو را با زرده‌ها مخلوط كرده، داخل ظرف فلزي ريخته و روي حرارت ملايم هم مي‌زنيم تا به جوش آمده و زرده‌ها بپزند. مخلوط زرده را وقتي كه از حرارت افتاد، به خامه فرم گرفته اضافه مي‌كنيم، شكلات ذوب شده را نيز روي بخار آب ذوب كرده به مواد اضافه كرده و با همزن برقي هم مي‌زنيم. ورق‌هاي ژلاتين را داخل آب سرد قرار داده وقتي كه نرم شدند روي بخار آب مي‌گذاريم تا ذوب شوند. ژلاتين را به مواد كرم اضافه كرده داخل ظرف‌هاي تك‌نفره تقسيم مي‌كنيم و درنهايت براي تزئين روي آن را يك عدد توت‌فرنگي قرار مي‌دهيم.


شکلات یکی از مواد غذایی پر انرژی است. به خاطر همین برای رشد کودکان و تامین انرژی مورد نیاز روزانه آن‌ها مفید است.تمام بچه‌ها از خوردن شکلات‌های خوشمزه لذت می‌برند. این دسر شکلاتی می‌تواند تشویقی باشد برای غذا خوردن بچه‌ها. می‌توانید قرار بگذارید اگر کودک غذایش را کامل خورد، به او یک لیوان کوچک موس شکلات جایزه بدهید.