آن چه را که درباره کاغذ دیواری باید بدانیم

آن چه را که درباره کاغذ دیواری باید بدانیم

تا به امروز رنگ آمیزی های زیبا در خانه ی افراد با سلیقه به چشم میخورد، دیوارهایی که هر کدارم رنگ جدا و هرکدام به نسبت مکان و دکوراسیون روی دیوارها خورده می شد. حالا میبینیم که کاغذهای دیواری کم کم جایگزین رنگ آمیزی میشود.

تا به امروز رنگ آمیزی های زیبا در خانه ی افراد با سلیقه به چشم میخورد، دیوارهایی که هر کدارم رنگ جدا و هرکدام به نسبت مکان و دکوراسیون روی دیوارها خورده می شد. حالا میبینیم که کاغذهای دیواری کم کم جایگزین رنگ آمیزی میشود.

چرا کاغذ دیواری
یک دلیل عمده ی جایگزینی کاغذ دیواری با رنگ آمیزی، تنوعی است که در طرح و رنگ کاغذ دیواری وجود دارد و نمیتوان آن طرح ها را به راحتی با رنگ آمیزی ایجاد کرد دلیل دیگر آن این است که تمیز کردن دیوارها راحت تراست ( البته اگر از انواع مرغوب استفاده شود) و دیگر اینکه پوشاندن عیوب دیوار ها با کاغذ دیواری ممکن تر میباشد.

کاغذ دیواری زیبا


کاغذ دیواری خوب
یک کاغذ دیواری خوب به راحتی چسبانده میشود، قابل شست و شو و تمیز کردن است، به مرور زمان دچار چروک و کشیدگی نمیشود، کاملا بدون بو و ضد حساسیت است، در مقابل خط و خش مقاومتر است، طرح و رنگ آن در مقابل نور آفتاب و گرما از بین نمی رود و در کنار شوفاژ، گاز و بخاری دچار سوختگی و دوده نمیشود.

کاغذ دیواری شیک


طرح و رنگ مناسب
برای انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب ابتدا باید به طرح و رنگ آن فکر کنیم، که کدام طرح و رنگ مناسب کدامیک از دیوارها میباشد. اینکه کجا نیاز به رنگ روشن، کجا نیاز به رنگ شاد و کجا نیاز به طرح های ساده تر و ... دارد. شما میتوانید نسبت به دکوراسیون منزلتان و نسبت به سلیقه خود این انتخاب را انجام دهید. استفاده از کاغذ دیواری ها در منزل هیچ محدودیتی ندارد شما میتوانید کل دیوار ها را یکدست و یا هر دیوار را یک رنگ انتخاب کنید، میتوانید فقط یک دیوار خاص را کاغذ کنید مثلا دیوار پشت تلویزیون را یا دیوار پشت مبلمانتان را، اصلا میشود نصف دیوارهارا کاغذ کرد و یا دو نیمه ی دیوار را به دو رنگ متفاوت کاغذ کاری کرد.

برای نمونه اگر فرش و مبلمان منزلتان به رنگ قرمز میباشد انتخاب رنگ آبی برای دیوارها تخریب کننده میشود. بنابر این رنگ و طرحی را انتخاب نمایید که با سبک منزل و زندگیتان هارمونی داشته باشد.

برای اتاق خواب کودکتان کاغذی را انتخاب کنید که با سرویس خواب کودک تان ست باشد . همچنین اتاق خواب والدین نیز باید با سرویس خواب آنها هارمونی داشته باشد .

کاغذ دیواری خوب


اگر در خانه از میز ناهارخوری ، میز ال سی دی یا بوفه و استند استفاده می کنید حتما رنگ و طرح را متناسب با آنها انتخاب کنید.

رنگهای طلایی و کرم فضای شاد، گرم و صمیمی را به شما میدهد و رنگهای آبی روشن آرامش را در محیط به عمل می آورد که در اتاق های خواب کاربرد زیادی دارد. استفاده از از رنگ های سبز و زیتونی که نماد طبیعت میباشند محیط را جذابتر میکنند و رنگهای قرمز و شاه توتی را در مکان های مهیج بکار میبرند.

اگر سالن کم نور و کوچکی دارید بهتر است از کاغذ دیواری های روشن با طرح ملایم و خلوت استفاده کنید البته باید در نظر داشته باشید که اگر رنگ کاغذ دیواری های مورد استفاده تان متناسب با رنگ کفپوشها و دکوراسیون انتخاب شود فضای منزل بسیار دلنشین تر به نظر میرسد. اگر سقف منزلتان کوتاه است میتوانید برای بلند تر نشان دادن آن از طرح های عمودی استفاده کنید. مسلما میتوانید در مورد طرح ها و رنگ های مختلف از فروشنده های کمک بخواهید.

کاغذ دیواری باکلاس


جنس مرغوب
بعد از تعیین شدن طرح و رنگ مناسب دیوار ها و اتاقها بهتر است در مورد جنس آنها تحقیق کنیم.

مرغوبترین جنس انتخابی کاغذهای دیواری ضد آب بودن و تمیز شدن راحت آن با یک دستمال مرطوب است. اکثر کاغذهای موجود در بازار ضد آب میباشند و فرق آنها در بیشتر و کمتر به کار بردن پارچه یا پی وی سی در ساخت آن میباشد. مرغوبتر نوع جنس کاغذ دیواری ها کاغذی ازست که دارای پوشش وینیل میباشد. این نوع کاغذ دیواری ها، هم ضد آب بوده و هم دوام بیشتری دارد. البته کاغذهای دارای وینیل دو نوع میباشند نوع اول که دارای لایه وینیل در پشت کاغذ است که راحتتر از دیوار جدا میشود و نوع دوم که دارای پوشش وینیل در سطح آن میباشد که مسلما نوع دوم عمر بیشتری دارد.

کاغذ دیواری و دکوراسیون


اندازه های کاغذ دیواری ها رولی خریداری میشوند و در اندازه های مختلفی عرضه میشوند، رول ها دارای طول و عرض متفاوت هستند، طول رولها عمدتا ۴ متر و ۱۱.۵ سانتیمیترند که عرض آنها در نمونه های اروپایی ۵۲ و در انواع آمریکایی ۶۸.۵ سانتی متر میباشد. که انواع آمریکایی به دلیل عرض بیشتر استفاده بیشتری دارد. در هنگام سفارش و خرید رول های انتخاب شده بهتر است برای وجود مشکلات احتمالی یک رول اضافه تر خریداری نمایید.

زیر سازی مناسب برای
دیوارهای گچی بهترین زیر سازی را برای کاغذ دیواری ها به وجود می اورند.