برج گالاتا در شهر استانبول

برج گالاتا در شهر استانبول

یکی از برج های قرون وسطائی می باشد که گفته می شود ۷۰ متر ارتفاع دارد. این برج در شمال اتصال شاخ طلایی با بسفر قرار دارد و یکی از نشانه های شهر استانبول است.

برج گالاتا (Galata Tower) که به برج مسیح نیز مشهور است، یکی از برج های قرون وسطائی می باشد که گفته می شود ۷۰ متر ارتفاع دارد. این برج در شمال اتصال شاخ طلایی با بسفر قرار دارد و یکی از نشانه های شهر استانبول است. این برج یکی از قدیمی ترین و بلندترین برج های سنگی در جهان است که ارتفاع آن از سطح دریا ۳۵ متر است . این برج ۹ طبقه دارد و در طبقه آخر به معنای واقعی استانبول را در زیر پاهای خود احساس می کنید.

برج گالاتا که از جاهای دیدنی استانبول است، در سال ۱۳۴۹ میلادی توسط جنو والی ها که در اطراف گالاتا دیوارهای بلند کشیده بودند به عنوان برج اصلی بنا شد. این قلعه بخشی از دیوار دفاعی منطقه گالاتا بوده است. داخل قلعه پلکان سنگی مارپیچی که تا محوطه بزرگی ادامه می یابد وجود دارد.

ارتفاع برج ۶۶٫۹۰ متر است و بدون آذین بالای سر برج ۶۲٫۵۹ متر است. قطر خارجی آن ۱۶٫۴۵ متر و قطر داخلی برج ۸٫۹۵ متر است. دیوارهای برج ۳٫۷۵ متر ضخامت دارد. پس از فتح قسطنطنیه توسط محمد دوم این برج در آتش سوخت. بعد از جمهوری ، برج گالاتا بازسازی شد و در سال ۱۹۶۷ به روی عموم مردم باز شد. در سال ۲۰۱۳ یک بار دیگر برج بازسازی شده است

در طبقه بالای برج یه رستوران یا کلوپ شبانه وجود دارد که منظره زیبایی را به سمت شهر استانبول و Bosphorus دارد. تماشای استانبول از بالای برج برای گردشگران تور استانبول بسیار جالب است. بالای برج یک نمای پانوراما از شهر قدیمی را خواهید دید. بالکن پانوراما بالاترین ردیف پنجره های برج است و برای کسانی که ترس از بلندی دارند، توصیه نمی شود. نور پردازی های برج هم در شب دیدنی است.

لازم به ذکر است که ساعت کاری برج ۹ صبح تا ۸ شب است و بعد از ساعت ۸ شب فقط رستوران ها باز می باشد. پس برنامه ریزی کنید که قبل از غروب آفتاب حتما به این برج سر بزنید. راستی باید برای رفتن به بالای برج ورودی پرداخت کنید. چند دستگاه آسانسور هم در برج وجود دارد که شما را به بالا میبرد. اما برای رفتن به سه طبقه آخر و تراس پانوراما باید از پله ها بالا ببرید. یک مغازه خرید سوغات کوچک در داخل برج در کنار ورودی واقع شده است.