« قلعه شجاع قلب » ، قلعه ای متروکه در فرانسه ‏

« قلعه شجاع قلب » ، قلعه ای متروکه در فرانسه ‏

قلعه متروکه شجاع قلب در 95 کیلومتری شمالغربی شهر پاریس قرار دارد. از شهر پاریس تا این قلعه حداقل دو ساعت با ماشین راه است.

در جهان قلعه های متعددی وجود دارند که زمانی ساختمان های سلطنتی مهم و باشکوهی بودند اما امروزه فقط یادآور تاریخی هستند که نیاکان آن منطقه گذراندند. اگرچه بسیاری از این قلعه ها امروز همچنان پابرجا هستند و شکوه و جلال خود را از دست نداده اند اما برخی دیگر با وجود قدمت تاریخی که دارند متروکه مانده اند.

قلعه "شتو گیرد " ( Chateau Gaillard ) ، به معنای قلعه قدرت ، یک قلعه قرون وسطی است که 90 متر بالاتر از Les Andelys در نورمندی فرانسه قرار گرفته است ، این قلعه چشم اندازی خارق العاده از رودخانه سن دارد. ساخت قلعه در سال 1196 به دستور پادشاه وقت ، ریچارد شیردل ، که پادشاه انگلستان و دوک نورمندی بود ، آغاز شد. اگرچه ساخت قلعه بسیار گران و هزینه بر بود اما بیشتر قسمت های آن به طرز عجیبی در زمان کوتاهی - طی دو سال - ساخته شد.

در دوره های مختلف این قلعه بارها به دست پادشاهانی از کشورهای مختلف افتاد ، از فرانسه گرفته تا اسکاتلند و انگلستان ، هر کدام در جنگ های خود این قلعه را از دیگری گرفته و خود در آن ساکن می شدند. در نهایت این قلعه از سال 1449 به دست فرانسوی ها افتاد و در سال 1599 پادشاه فرانسه هنری چهارم ، دستور نابودی آن را صادر کرد. هر چند در آن زمان هم از این قلعه ویرانه ای بیش باقی نمانده بود.

امروزه نیز ویرانه های این قلعه برای بازدید باقی مانده است ، قلعه شجاع قلب در نورمندی یکی از صد قلعه متروکه جهان است که بازدیدکنندگانی نیز دارد. از داخل این قلعه بین ماههای مارچ تا نوامبر می توان بازدید کرد و محوطه بیرونی آن نیز در تمام طول سال برای عموم گردشگران باز است.

قلعه متروکه "شجاع قلب " در 95 کیلومتری شمالغربی شهر پاریس قرار دارد. از شهر پاریس تا این قلعه حداقل دو ساعت با ماشین راه است.