زمان ارئه هدست واقعیت مجازی اپل مشخص شد

کدخبر: 7243
تاریخ: 1396/08/20
ساعت: 11:18
بازدید: 974
زمان ارئه هدست واقعیت مجازی اپل مشخص شد

شرکت اپل تا سال ۲۰۱۹ این هدست واقعیت مجازی مستقل را ساخته و در سال ۲۰۲۰ نیز آن را به بازار عرضه می‌کند.

طبق گزارش‌ها، در سال ۲۰۲۰ شاهد عرضه اولین هدست واقعیت مجازی اپل خواهیم بود که برای استفاده نیازی به دستگاه دیگری ندارد.

شایعات زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل در حال کار روی تکنولوژی واقعیت مجازی است. گویا اپل می‌خواهد یک هدست مستقل بسازد. طبق یک گزارش جدید، اپل این هدست را تا سال ۲۰۱۹ می‌سازد. با این حساب، در سال ۲۰۲۰ شاهد معرفی هدست واقعیت مجازی اپل هستیم.

بلومبرگ در گزارشی آورده که اپل به دنبال ساخت محصولی موفق مانند آیفون است. به احتمال زیاد هدست واقعیت مجازی اپل نیز می‌تواند چنین محصولی باشد. شرکت اپل تا سال ۲۰۱۹ این هدست واقعیت مجازی مستقل را ساخته و در سال ۲۰۲۰ نیز آن را به بازار عرضه می‌کند.

در گزارش به این نکته اشاره شده است که هدست واقعیت مجازی اپل دارای امکاناتی از جمله نمایشگر است. این هدست از یک تراشه جدید بهره برده و نیازی به دستگاه دیگری برای انجام محاسبات ندارد. در برخی منابع به داشتن یک سیستم‌عامل جدید نیز اشاره شده است.

علاقه اپل به تکنولوژی واقعیت افزوده برای مدتی می‌شود که آشکار شده است. تیم کوک، مدیرعامل اپل، بارها در مصاحبه‌ها به این تکنولوژی ابراز علاقه کرده است. تیم کوک به‌تازگی گفته است:«ما معتقدیم که واقعیت افزوده روش استفاده از تکنولوژی را تغییر می‌دهد.

شرکت اپل روی یک تراشه جدید کار می‌کند که شبیه به تراشه استفاده شده در اپل واچ است. این تراشه می‌تواند با استفاده از فضای کم، عملکرد بسیار بالایی داشته باشد.

سیستم عامل جدیدی که در هدست واقعیت افزوده اپل استفاده می‌شود rOS (سیستم‌عامل افزوده) نام دارد. این سیستم‌عامل بر مبنای iOS طراحی و توسعه داده شده است. احتمالا سیستم‌عامل افزوده از یک اپ استور مجزا نیز برخوردار است.

اپل می‌خواهد روش‌های متعددی برای کنترل و هدایت هدست را بررسی کند که استفاده از سیری، حرکات سر و پنل لمسی بین آنها قرار دارند. در گزارش به این نکته اشاره شده که مهندسان اپل برای آزمایش‌ها از هدست اچ‌تی‌سی وایو استفاده می‌کنند. به دلیل اینکه هنوز اپل هدست واقعیت افزوده نساخته است استفاده از هدست وایو برای انجام آزمایش‌ها منطقی به نظر می‌رسد.