پورشه پانامرا توربو Executive

پورشه پانامرا توربو Executive

قیمت آپشن‌های این خودرو 75 هزار دلار است که می‌توان با آن به‌راحتی یک پورشه 718 کیمن یا باکستر خریداری کرد.

نسخهٔ فاصله محوری کشیدهٔ نسل جدید پورشه پانامرا 2017 که Executive نامیده می‌شود، از هم‌اکنون در ایالات‌متحده قابل خریداری است. این سدان لوکس اسپرت دارای بیشترین و گران‌قیمت‌ترین آپشن‌ها است به‌گونه‌ای که قیمت پایهٔ آن در مدل توربو از 161 هزار دلار آغاز می‌شود اما پس از سفارش کلیهٔ آپشن‌ها قیمتش به رقم باورنکردنی 236 هزار دلار می‌رسد. این یعنی قیمت آپشن‌های این خودرو 75 هزار دلار است که می‌توان با آن به‌راحتی یک پورشه 718 کیمن یا باکستر خریداری کرد.

نسخۀ Executive پانامرا به میزان 150 میلی‌متر فاصلهٔ محوری بیشتری نسبت به نسخهٔ استاندارد دارد و پورشه آن‌را برای مدل‌های 4، 4S، 4 E-Hybrid و توربو ارائه می‌کند. بالاترین نسخهٔ حال حاضر پانامرای جدید، مدل توربو است که مجهز به یک پیشرانهٔ 4 لیتری V8 بای‌توربو است که 550 اسب بخار قدرت و 770 نیوتن متر گشتاور خود را از طریق یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به چرخ‌ها انتقال می‌دهد.

پورشه برای خریداران پانامرا طیف بسیار گسترده‌ای از آپشن‌ها را ارائه کرده است. به‌عنوان‌مثال خریداران پانامرا توربو Executive می‌توانند از بین 15 رنگ بیرونی مختلف، رنگ موردعلاقهٔ خود را انتخاب کنند. البته پنج نمونه از این رنگ‌ها با پرداخت 3 هزار دلار مبلغ بیشتر ارائه می‌شوند. این شرکت همچنین هشت نوع رینگ مختلف را برای پانامرا تدارک دیده است.

علاوه بر این، سازندهٔ آلمانی گزینه‌های زیادی برای لباس بیرونی پانامرا ارائه کرده است. یکی از آن‌ها پکیج SportDesign است که 6 هزار دلار قیمت داشته و شامل سپر جلوی جدید، رکاب‌های جانبی متفاوت و دیفیوزر عقب می‌شود. از دیگر آپشن‌های سفارشی این سدان لوکس آلمانی نیز می‌توان به دریچه‌های تهویهٔ داخلی (565 دلار)، آینه‌های جانبی (545 دلار) و اگزوز اسپرت (3855 دلار) اشاره کرد که مورد آخر با سر اگزوزهای مشکی‌رنگ، نمایی تهاجمی به بخش عقبی خودرو افزوده و صدا را نیز بهبود می‌بخشد.

 


خریدارانی که خواهان ارتقاء تکنولوژی پانامرای خود هستند نیز انتخاب‌های فراوانی پیش روی خود دارند. تعدادی از این آپشن‌ها عبارت‌اند از چراغ‌های جلو LED ماتریسی با نور وابسته به سرعت و تغییر جهت در پیچ‌ها به قیمت 1200 دلار، دوربین‌های دید فراگیر جلو و کمک پارک‌های عقب با قیمت 1190 دلار و کروز کنترل تطبیقی با سیستم کمکی ترافیک به قیمت 3910 دلار. خریدارانی هم که خواهان ارتقاء عملکرد پانامرا توربو هستند نیز می‌توانند تثبیت‌کنندهٔ فعال با تنظیمات الکترومکانیکی برای بهبود عملکرد چرخ‌های جلو و عقب در پیچ‌ها را با قیمت 5 هزار دلار و ترمزهای سرامیک کامپوزیتی را با 8960 دلار سفارش دهند.

پانامرا توربو Executive همچنین برای فضای داخلی هم گزینه‌های فراوانی را ارائه می‌کند. برای تودوزی این خودرو 9 چرم مختلف قابل انتخاب بوده و خریداران می‌توانند از بین تریم‌های مختلف چوب، آلومینیوم و یا فیبر کربن یکی را انتخاب کنند. شیشه‌های عایق صدا (1240 دلار) که موجب سکوت کابین می‌شوند، گرم‌کن، تهویه و ماساژور برای صندلی‌های جلو و عقب (4060 دلار) و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی برای سرنشینان عقب (2630 دلار) نیز از دیگر آپشن‌های داخلی پورشه پانامرا هستند.


همان‌طور که اشاره شد، مدل توربو بالاترین تیپ حال حاضر پانامرا است اما در آینده مدل بالاتر و گران‌تری معرفی خواهد شد. این مدل، توربو S خواهد بود که قدرت بیشتری نسبت به توربو S نسل قبلی خواهد داشت. شایعه شده است که نسل جدید پانامرا توربو S از نوع هیبریدی بوده و 700 اسب بخار قدرت خواهد داشت.