لامبورگینی هوراکان پرفورمنته

لامبورگینی هوراکان پرفورمنته

سریعترین اروپایی نوربرگرینگ، سریعترین بنزینی نوربرگرینگ، سریعترین تنفس طبیعی نوربرگرینگ و تنها یک ماه از شکسته شدن رکورد پر سرو صدایش می گذرد

سریعترین اروپایی نوربرگرینگ، سریعترین بنزینی نوربرگرینگ، سریعترین تنفس طبیعی نوربرگرینگ و تنها یک ماه از شکسته شدن رکورد پر سرو صدایش می گذرد. ۶:۵۲٫۰۱، رکوردی که در ابتدا همه به دید تردید به آن نگاه می کردند. مگر می شود یک خودروی تنفس طبیعی آن هم با قدرتی حدوداً ۲۵۰ اسب کمتر از ۹۱۸ بتواند رکورد چندین و چند ساله آن را در نوربرگرینگ جا به جا کند؟

لامیورگینی هوراکان پرفورمنته اما این اتفاق ممکن شد، و محکمترین جواب لامبورگینی به منتقدان، آیرودینامیک هوشمند یا به اصطلاح ALA بود. فلاپهای متحرکی در سرتاسر خودرو واقع شده تا هر موقع در بهترین شرایط خود باشند و بیشترین تأثیر را از هوای ورودی بگیرند. اسپویلر ثابت عقب هم به تنهایی در سرعت ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت، ۳۵۰ کیلوگرم دانفورس تولید می کند تا پرفورمنته از زمین جدا نشود.

در زیر کاپوت، موتور ۵٫۲ لیتری V10 تنفس طبیعی ۲۹ اسب قدرت و ۴۰ نیوتن متر گشتاور بیشتر نسبت به هوراکان عادی تولید می کند تا موتور پرفورمنته قادر به تولید ۶۳۱ اسب بخار قدرت در دور ۸٫۰۰۰ rpm و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور در دور ۶٫۵۰۰ rpm باشد. نکته بعدی اینست که حداکثر قدرت در ۲۵۰ دور کمتر از هوراکان عادی حاصل می شود.
سریعترین گاو خشمگین در جهنم سبز، حالا با کاهش ۴۱ کیلوگرمی وزنش ۱۳۸۲ کیلوگرم وزن دارد که ۱۱ کیلوگرم از این کاهش وزن را مدیون اگزوزهای جدید هستیم.

قدرت خودرو با عبور از گیربکس هفت سرعته دوبل کلاچ به هر چهار چرخ پیرلی P Zero کورسا که شاهد رینگهای ۲۰ اینچی هستند، منتقل می شود که البته رکورد پرفورمنته در نوربرگرینگ با پوشیدن تایرهای پیرلی Trofeo R بدست آمده که به صورت آپشنال در دسترس هستند.
و اما روی خط مستقیم، صفرتاصد طی ۲٫۹ ثانیه بدست می آید(در تست موتورترند رقم ۲٫۷ ثانیه بدست آمده)، تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت تنها ۸٫۹ ثانیه طول می کشد(یک ثانیه سریعتر از هوراکان عادی) و حداکثر سرعت(حداقل) ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت است.


کابین به صورت همزمان از زیبایی ذاتی کابینهای سنت آگاتا و وزن کم بهره می برد. کامپوزیت فورج کاری شده در دریچه های تهویه، دستگیره های در و کنسول میانی به زیبایی بیشتر کمک می کند و صندلیهای سبکتری که از جنس آلکانترا هستند، به نام پرفورمنته منقش شده اند.
لامیورگینی هوراکان پرفورمنته این خودرو از معدود گزینه های لیست ماست که هنوز توسط کمپانی سازنده عرضه می شود که در آمریکا برچسب قیمت حدود ۳۵۰٫۰۰۰ دلاری و در انگلستان ۲۰۸٫۰۰۰ پوندی را به خود می بیند و وقتی با قیمتی در حد سوپراسپرتها، در نوربرگرینگ سریعتر از هایپرکار هاست و پرچمداری خودروهای سنتی را بر عهده دارد، مگر می شود خودرویی کم ارزش باشد؟