شورولت کامارو ZL1 1LE مدل 2018

شورولت کامارو ZL1 1LE مدل 2018

تمامی قطعات آئرودینامیک گیرای بکار رفته در پکیج 1LE باعث شده‌اند کامارو ظاهری ترسناک هم برای رقبا و هم برای عابران پیاده داشته باشد.

شورولت کامارو ZL1 1LE مدل 2018 شاید قادر باشد یک دور جهنم سبز را در 7 دقیقه و 16.04 ثانیه طی کند اما هرگز در جاده‌های اروپا دیده نخواهد شد. شما می‌توانید استانداردهای ایمنی عابران پیاده قاره اروپا را دلیل این ممنوعیت بدانید.


بنا به گفته موتورترند، تمامی قطعات آئرودینامیک گیرای بکار رفته در پکیج 1LE باعث شده‌اند کامارو ظاهری ترسناک هم برای رقبا و هم برای عابران پیاده داشته باشد. برخلاف مدل استاندارد ZL1، مدل‌های ZL1 1LE دارای کیت بدنه گیراتر، اسپلیتر جلو و بال عقب بزرگ از جنس فیبر کربن هستند. ورودی‌های هوای جلوی خودرو نه تنها جذاب هستند بلکه برای خنک کردن و افزایش داون فورس نیز بکار می‌روند و البته باعث ایجاد خطرات بالقوه برای عابران پیاده می‌شوند. این را ما نمی‌گوییم بلکه قوانین ایمنی اتحادیه اروپا می‌گویند.


موتورترند می‌گوید:

اولین چیزی که شما باید درباره این ورودی‌ها بدانید این است که باعث شده‌اند کامارو ZL1 1LE در اروپا نتواند فروخته شود و دلیل این کار قوانین ایمنی عابران پیاده است.

اما در آمریکا می‌توان با پرداخت 7500 دلار این پکیج را برای کامارو سفارش داد. اگرچه پیشرانه 8 سیلندر 6.2 لیتری سوپرشارژردار خودرو همان خروجی 650 اسب بخاری و گشتاور 880 نیوتون متری را داشته اما پکیج 1LE باعث کاهش وزن 27 کیلوگرمی خودرو به خاطر استفاده از شیشه‌های نازک‌تر و صندلی عقب ثابت شده است.

این پکیج همچنین شامل دامپرهای دینامیک ویژه، رینگ و لاستیک‌های پهن‌تر و میله پایدارکننده عقب با تنظیم در سه جهت می‌باشد.

تمامی این تغییرات باعث شده‌اند کامارو ZL1 1LE در نوربرگ رینگ حدود 14 ثانیه سریع‌تر از نسخه استاندارد ZL1 باشد. نیازی به گفتن نیست که این خودرو توانسته هیولاهایی چون فراری 488 GTB، نیسان GT-R و جدیدترین نسل پورشه 911 GT2 RS را شکست دهد.

کامارو ZL1 1LE در آمریکا بهای 69995 دلاری داشته که شامل 995 دلار هزینه تحویل نیز می‌باشد.