آشنایی بیشتر با لکسوس NX 300h

آشنایی بیشتر با لکسوس NX 300h

این خودرو برخلاف پلتفرم اشتراکی با تویوتا دارای طراحی کاملا متمایزی است. طراحی و کابین این خودرو حسی ممتاز ایجاد می کنند که نمادی برای برند لکسوس است.

لکسوس NX که اولین بار در سال 2014 معرفی شد تقریبا محصولی جدید در سبد محصولات این برند است.

این خودرو با در نظر گرفتن تقاضای بالا برای کراس اوورهای متوسط ساخته شده است. لکسوس NX 300h که 17 نوامبر روانه بازار هند نیز می شود در جایگاهی پایین تر از RX450h قرار می گیرد.

لکسوس NX از بدنه آلومینیومی و مونوکوک ساخته شده و دارای موتور نصب شده معکوس است. این خودرو از ساختار MacPherson در جلو و double wishbone در عقب بهره می برد. لکسوس NX دارای پلتفرمی مشترک با تویوتا RAV4 است البته به ساختار ترمز و سیستم تعلیق اصلاح شده نیز مجهز می شود تا ویژگی اسپرت تری داشته باشد.

این خودرو برخلاف پلتفرم اشتراکی با تویوتا دارای طراحی کاملا متمایزی است. طراحی و کابین این خودرو حسی ممتاز ایجاد می کنند که نمادی برای برند لکسوس است. در قسمت جلوی این خودرو جلوپنجره کرومی دودی و چراغ های جلوی پروژکتوری سه گانه تعبیه شده که عناصری مشابه لکسوس LC هستند. باقی قسمت های بدنه این خودرو نیز عناصری تهاجمی دارند تا ظاهری اسپرت ایجاد کنند. رینگ های 18 اینچی نیز به صورت استاندارد در این خودرو ارائه می شوند.

بیش تر حس برتری لکسوس به خاطر کابین لوکس آن ایجاد می شود و NX نیز از این امر مستثنی نیست. عناصر چوبی و فلزی روی داشبورد و استفاده آزاد از چرم حسی ممتاز در کابین این خودرو ایجاد کرده است. این خودرو به تجهیزات رفاهی همچون کنترل دمای دو محیطه، صندلی های دارای تهویه، نمایشگر بالای سر، دوربین 360 درجه، سیستم صوتی 14 بلندگوی Mark Levinson و سیستم سرگرمی لمسی مجهز می شود.

لکسوس NX با یک گزینه موتور 2.5 لیتری بنزینی- برقی هیبریدی عرضه می شود که با سدان ES 300h مشترک است. هر دو موتور بنزینی و برقی می توانند به تنهایی نیروی NX 300h را تامین کرده یا قدرتی ترکیبی داشته باشند. توان کلی NX 300h در حدود 195 اسب بخار و گشتاور آن 206 نیوتون متر اعلام شده است.