معرفی 13 تفریح عجیب سوپر میلیاردرهای لاس وگاس خلیج فارس

معرفی 13 تفریح عجیب سوپر میلیاردرهای لاس وگاس خلیج فارس

دگرگونی سریع دبی از یک شهر بیابانی به یک شهر بزرگ مدرن، نظر بسیاری را جلب کرده اما انتقادهایی را نیز به همراه داشته است

همه دبی را می شناسند؛ شهری پیشرفته با آسمان خراش ها و خیابان های مدرن که با جاذبه های تماشایی خود، بسیاری را وسوسه می کند که حتی برای یک بار هم که شده سفر به آن را تجربه کنند. تصاویر و عکس های زیادی از این شهر و دیدنی هایش وجود دارد و هر کس با نگاهی ویژه و خاص به آن نگریسته است تا به بهترین شکل دبی را به تصویر بکشد.

نیک هنس (Nick Hannes) یکی از عکاسانی است که راهی این شهر شده و جلوه هایی تازه از آن را در قاب تصاویر گنجانده است. وی در سال ۱۹۷۴ در بلژیک متولد شد و در سال ۱۹۹۷ از آکادمی هنرهای زیبای کالیفرنیا فارغ التحصیل گردید. او تا به حال نمایشگاه های بسیاری برگزار کرده و در بسیاری از جشنواره های عکاسی شرکت داشته است. نیک در سفرش به دبی نگاه ویژه ای به این شهر داشته و درباره آن چنین نظری دارد:

دگرگونی سریع دبی از یک شهر بیابانی به یک شهر بزرگ مدرن، نظر بسیاری را جلب کرده اما انتقادهایی را نیز به همراه داشته است. این شهر با جزایر مصنوعی، آسمان خراش های نمادین، تفریحات متنوع و مراکز خرید یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری در دنیا به شمار می رود و درآمد قابل توجهی را نصیب خود می کند. از سوی دیگر، صنایع سرگرمی و تفریحات دبی و شیوه زندگی لوکس آن بر پایه مصرف گرایی است و همین مسئله توجه منتقدان را به پیشرفت های افسار گسیخته ی این شهر، جلب می نماید.

من راهی دبی شدم تا هر آنچه را که در این شهر پر حاشیه می گذرد، لمس کنم و تصاویری را به ثبت برسانم. مجموعه "نان و سیرک ها" حاصل عکاسی من از این شهر مصرف گرا و لوکس است که سوالات مربوط به اصالت و پایداری چیزی که من "لاس وگاس خلیج"می خوانم، را در ذهن همگان ایجاد می کند.

با هم نگاهی به این مجموعه تصاویر می اندازیم که جایزه یکی از رقابت های عکاسی مطرح دنیا با نام مسابقه عکاسی مگنوم و لنزکالچر ۲۰۱۷ (Magnum and LensCulture Photography Awards) را نصیب نیک هنس کرده است.

۱- اسب دریایی شناور | ژانویه ۲۰۱۷

اسب دریایی شناور نام پروژه ای عظیم در دبی است که در طی آن ویلاهایی با اتاق هایی زیر آب، ساخته خواهد شد. طبق برنامه ریزی ها بعد از تکمیل این پروژه در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۲۵ ویلای شناور ایجاد می گردد که هزینه ساخت آن ها به ۲ میلیون پوند می رسد.

۲- در حال بازی | ژانویه ۲۰۱۷

مرد جوان در حال بازی در کلابِ بازی های ویدیویی هاب زیرو (Hub Zero) است که در مرکز خرید سیتی واک (City Walk) قرار دارد.

۳- واقعیت مجازی

در تصویر زنی را می بینید که در کلابِ بازی های ویدیویی هاب زیرو، در حال امتحان کردن تکنولوژی واقعیت مجازی است.

۴- استخری تماشایی | ژانویه ۲۰۱۶

این مرد در حال لذت بردن از فضای استخر هتل میدان (The Meydan Hotel) است. در زمینه ی عکس، پیست مسابقه ای را می بینید که همه ساله مسابقات اسب دوانی را میزبانی می کند و ۶۰۰۰۰ تماشاگر را به اینجا می کشاند.

۵- سیاره سبز | ۵ ژانویه ۲۰۱۷

در این محل می توانید، جنگل های بارانی را در محیط گرمسیری لمس کنید و بیش از ۳۰۰۰ گونه از گیاهان، حیوانات و پرندگان آزاد را ببینید.

۶- اسکی در دبی | ۱۲ ژانویه ۲۰۱۶

آنچه در تصویر می بینید یک پیست اسکی سرپوشیده است که در یکی از معروف ترین مراکز خرید دنیا به نام امارات مال (Mall of the Emirates) قرار دارد.

۷- مرکز خرید ابن بطوطه | ۱۶ ژانویه ۲۰۱۶

ابن بطوطه (Ibn Battuta Mall) نام یکی از زیباترین مراکز خرید دبی است که ۶ بخش دارد. هر بخش این مرکز خرید با الهام از معماری کشورهایی که ابن بطوطه، جهانگرد مراکشی، به آن ها سفر کرده، ساخته شده است و این تصویر بخش ایران را نشان می دهد.

۸- بخش چینی مرکز خرید ابن بطوطه

۹- برج العرب | ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۶

در تصویر خدمتکار تلایس اسپا (Talise Spa) را می بینید که در هتل لوکس برج العرب (Burj Al Arab) قرار دارد. ساختمان این برج یکی از آثار نمادین دبی به شمار می رود.

۱۰- دهکده جهانی دبی | ژانویه ۲۰۱۷

دهکده جهانی نام یک پارک تفریحی در دبی است که ساختمان های برجسته بازسازی شده از سراسر جهان و غرفه های خرید از ۷۵ کشور دنیا را در خود دارد.

۱۱- طوفان شن در جاده بیابانی | ژانویه ۲۰۱۷

۱۲- دبی لند، رقیبی برای دیزنی لند

دبی لند نام یک مجموعه ی تفریحی است که می گویند پس از اتمام ساخت، وسعتی دو برابر دیزنی لند خواهد داشت.

۱۳- ورزش در گوشه ای از شهر